Po Šlachtovi opouští policii další elitní detektivové. V civilu je i Komárek

10. července 2016 v 7:48 | lidovky.cz (9.7.2016) |  média - články, videa
Nový ředitel Národní centrály proti organizovanému zločinu Michal Mazánek bude mít po vstupu do funkce 1. srpna nejspíš k řešení ihned první problém. Po odchodu Roberta Šlachty z ÚOOZ dochází další elitní detektivové.
Informaci o dochodu dalších zkušených detektivů z policejních řad přinesla MF Dnes. Policejní unoformu odloží i ÚOOZ opouštějí po Šlachtovi elitní detektivové, v civilu je už i Jiří Komárek z ostravské expozitury útvaru. Ten před třemi týdny obvinil policejního prezidenta Tomáše Tuhého z "brutálního úniku informací".
"Od 1. července jsem v civilu," potvrdil Komárek, který má ve svém profesním působení na kontě to, že dostal k soudu Radka Březinu a jeho lihovou mafii a velký díl na odhalování kauzy Vidkun, v níž je obviněno několik policistů a olomoucký hejtman Jiří Rozbořil.
Na odchodu z policie je v součanosti i Šlachtův náměstek Karel Mikuláš a šéf odboru krádeží aut Jaroslav Pelc. Podle Šlachty Mikuláš odejde k prvnímu srpnu, tedy ke dni nástupu Michala Mazánka do čela vznikající Národní centrály proti organizovanému zločinu. Pelc by měl z policejních řad odejít o měsíc později, řekl jejich již bývalý nadřízený Robert Šlachta.
Společně se Šlachtou již dříve odešel mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Souhlasíte s reorganizací, která spočívá ve sloučení dvou elitních útvarů?

Ano.
Ne.
Nevím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama