PP PČR, MV ČR - Zastavte reorganizaci ÚOOZ

17. července 2016 v 16:55 | Henrikson |  dokumenty
K rukám:
ministr vnitra ČR Milana Chovance
policejní prezident Genmjr. Mgr. Bc. Tomáš Tuhý
Ze dne: 7. 7. 2016

Proč se reorganizuje tak překotně a pouze útvar s prvotřídními výsledky? Proč se reorganizace nezaměří přednostně na zlepšení útvarů, které nepracují zcela špičkově? Navíc, když to povede současně k odchodu stávajícího úspěšného vedení ÚOOZ? Proč je tato reorganizace lepší než výsledky plk. Roberta Šlachty u ÚOOZ a stojí proto za jeho odchod?
Proč nebyli také státní zástupci přizváni k přípravě reorganizace? Proč sloučení kritizují mimo pracovníků ÚOOZ také státní zástupci a další odborníci, zatímco někteří politici, lobbisté a jiní vlivní lidé (i obhájci) se z této reorganizace radují?
Proč se společně s MV ČR nezaměříte spíše na reorganizaci nefunkční a tolik potřebné GIBS?
Co když vyšetřovací komise PSP ČR vyšetří, že skutečným důvodem reorganizace je skutečně jakási politická objednávka odchodu plk. Šlachty?
Cožpak není organizovaný zločin v policejním prezidiu bezpečnostní hrozbou České republiky, ale naopak důvodem k reorganizaci útvaru, který jej při vyšetřování odhalil?

Má-li být vyšetřování důvěryhodné, žádám Vás o zastavení reorganizace Policie ČR alespoň do doby ukončení činnosti parlamentní vyšetřovací komise.


Celý dokument adresovaný policejnímu prezidentovi naleznete ZDE.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama